מכללת פאר
סניף ראשון לציון
כתובת: עין הקורא 10, ראשון לציון
טלפון: 03-9677838
סניף חולון
כתובת: רחוב הכישור 30 חולון
טלפון: 03-5036655
מכללת פאר
סניף ראשון לציון
כתובת: עין הקורא 10, ראשון לציון
טלפון: 03-9677838
סניף חולון
כתובת: רחוב הכישור 30 חולון
טלפון: 03-5036655
מידע שימושי » מלגות לימודים

מלגות לימודים

מה חשוב לדעת שמגישים בקשה למלגה?

החלטתם להגיש בקשה למלגה ללימודים גבוהים? לפני שאתם מגישים בקשה, יש מספר תהליכים שעליכם לבצע. באזור זה תוכלו לאתר את המלגה המתאימה עבורכם, לקבל הסברים על אופן המילוי של הטפסים, ולקרוא עצות והמלצות כיצד לקבל את אחת מהמלגות המתאימות לכם.

בררו מהן האפשרויות העומדות לרשותכם
קיים מגוון רחב של מלגות, לאוכלוסיות שונות ולכל אחת קריטריונים ייחודיים. בין היתר קיימות מלגות הניתנות לחיילים משוחררים, וכן מלגות לפי ארץ מוצא, מקום מגורים (בעיקר באזורי הפריפריה), מלגות מחקר או מלגות הצטיינות.

הגישו את הבקשה במועד
מתכננים להגיש בקשה למלגה? בררו מהו המועד האחרון להגשת הבקשה כבר בתחילת התהליך והקפידו על לוחות הזמנים. בקשות המוגשות באיחור נפסלות אוטומטית או נדחות לשנת הלימודים הבאה.

מלאו את טופס הבקשה במלואו
צרפו את כל פרטי ההתקשרות עמכם: כתובת למשלוח דואר, מספרי הטלפון, דואר אלקטרוני ופקס.

צרפו את כל האישורים הדרושים
הקפידו לצרף לבקשה את כל המסמכים הדרושים, כגון תעודת זהות, אישור לימודים, תלושי שכר, תעודת שחרור משירות צבאי ומסמכים נוספים. אם לא תצרפו חלק מהמסמכים, הטיפול בבקשה עלול להתעכב.
צרפו לבקשה גם מסמכים רלוונטיים אחרים. אם הבקשה מבוססת על המצב הסוציו- אקונומי שלכם, צרפו מסמכים המעידים על הקלות שקיבלתם במהלך השירות הצבאי, תעודות המעידות על תמיכת ההורים בשכר לימוד של אחים נוספים ומסמכים דומים אחרים.

פנו לגופים רבים ככל האפשר
אל תסתפקו בהגשת בקשה למלגה אחת. פנו לכל גורם אפשרי. אם הוריכם עובדים בחברות מסחריות גדולות, נסו את מקומות העבודה שלהם. פנו לרשות המקומית שבה אתם מתגוררים, לקרנות מחקר ולכל גורם רלוונטי אחר.

לא קיבלתם? נסו שוב
הגשתם בקשה ונתקלתם בתשובה שלילית? אל תרימו ידיים. פנו לגופים נוספים וכמובן נסו שוב בשנת הלימודים הבאה.


הג'וינט

ג'וינט ישראל הוא הזרוע של ארגון הג'וינט העולמי בישראל. ג'וינט ישראל עוסק בקידום איכות החיים, שיוויון הזדמנויות וצמצום פערים בחברה הישראלית. הארגון פועל בקרב אוכלוסיות ללא הבחנה דתית, לאומית או פוליטית. ג'וינט ישראל נמצא במוקד העשייה של הג'וינט העולמי, הפועל זה מאה שנים למען יהודים בעוד 70 מדינות ברחבי העולם.

ליצירת קשר:

טל. 02-6557111

פקס. 02-6557515


קרן רש''י

בדומה לתכניות מלגות אחרות, קרן קציר (חלק מקרן רש"י) שמה לה למטרה לאפשר לצעירים לרכוש השכלה אקדמית למרות חסמים חברתיים וכלכליים. אך הגישה אותה אימצנו היא ייחודית: בנוסף לסיוע כספי – מלגת שכר לימוד ומלגת קיום, כל סטודנט זוכה לתמיכה לימודית, רגשית ואף חומרית לפי הצורך, דבר המביא לשיעור נשירה נמוך בהרבה בהשוואה לסטודנטים אחרים בעלי מאפיינים דומים.

למידע נוסף: https://www.rashi.org.il

טל. 08-9146600


קרן גרוס לקידום חיילים משוחררים

מועמדים העונים על הקריטריונים של אחת מתכניות הסיוע המוצעות השנה (התוכניות מפורטות באתר הקרן), אשר הינם חיילים משוחררים על פי חוק כולל מסיימי שרות לאומי, אשר שרתו לפחות שנה אחת בשירות סדיר, שטרם מלאו להם חמש שנים מיום שחרורם משרות חובה ביום הגשת הבקשה לסיוע ושניצלו את הפיקדון העומד לרשותם בשנות הלימודים הקודמות או להם יתרה שלא עולה על 4500 ₪ בפיקדון (חישוב יתרת הפיקדון כוללת גם את הסכום שנוצל עבור שנה"ל הנוכחית). על המועמדים ללמוד לפחות 12 שעות שבועיות במוסד לימודים בארץ (מועמדים הלומדים באוניברסיטה הפתוחה מחויבים בשלושה קורסים בסמסטר).

פרטי התקשורת

טלפון: 1-599-512-512

הצפירה 8 ,ירושלים


קרן מלגות ע"ש חנה רוזנברג ז"ל לנכי צה"ל

הקרן עוזרת לנכי צה"ל מעל 19% נכות, הלומדים שפות לתואר שני. מדי שנה ייקבלו 2-3 אנשים העונים לקריטריונים אלו מלגה בשווי שכ"ל.

פרטי התקשורת

טלפון: 03-6975083

דוד אלעזר 18 ,תל אביב


מרכז מורשת מנחם בגין

מרכז מורשת מנחם בגין, יעמיד שלושה פרסים בסך 10,000 שקלים, לעבודות מחקר מצטיינות (דוקטוראט או מאסטר), ושלושה פרסים בסך 3,000 שקלים לעבודת סמינר. הפרסים יוענקו לעבודות סמינר ומחקר שנכתבו באחד מהנושאים הבאים: א.מנחם בגין פועלו ומורשתו. ב. המאבק הציוני להקמת מדינת ישראל. ג. הארגון הצבאי לאומי. ד. ישראל מדינה יהודית דמוקרטית. ה. משנתו הציונית של מנחם בגין ו. תהליך השלום עם מצרים. ז. צדק חברתי. ח. אתיקה של שלטון.

פרטי התקשורת

טלפון: 02-5652023

רח' ש.א נכון 6 ,ירושלים


קרן מלגות לסטודנטים נזקקים

קרן מלגות סיוע ללימודים גבוהים לערבים ויהודים הנזקקים לסיוע כלכלי. הקרן מקדמת את החינוך בחברה ואת הדו קיום בין שני העמים.

פרטי התקשורת

טלפון: 04-6786721


 

מלגת תושבי קרית אונו

הקריטריונים לקבלת המלגה: מינימום 5 שנים תושב העיר קרית אונו, עדיפות ללימוד לתואר ראשון במוסד אקדמאי מוכר על ידי המל"ג, שירות צבאי / שירות לאומי מלא, מצב סוציו-אקונומי, הצטיינות. * המלגה מותנה בשירות למען הקהילה (כ 40-60 שעות שנתיות).

פרטי התקשורת

טלפון: 03-5311101

הנשיא 54 ,קרית אונו


מלגת PRAS

מסלולי התנדבות: – סיוע בקליטה של עולים מבוגרים בארץ: הסטודנטים מסייעים לעולים להיקלט בארץ צורה חלקה ולשפר את העברית שלהם. – "אח/ות גדול/ה": סיוע לילדים ולמתבגרים שחווים קשיי קליטה בארץ וזקוקים לדמות מודל שתתמוך בתהליך הקליטה בארץ. הסטודנטים מסייעים לתלמידים עולים להיקלט במערכת החינוך הישראלית, עוזרים בשיעורי בית, הכנה לבגרויות ועוד. – סיוע לאנשים בעלי צרכים מיוחדים. – ליווי ותמיכה לקשישים. * המלגה היא ע"ס 5,500, עבור 84 שעות התנדבות + 10 שעות הדרכה (סה"כ 94 שעות). * מותנה בראיון אישי, מיידי. שיבוצים יתבצעו לקראת סוף ספטמבר-תחילת אוקטובר.

פרטי התקשורת

טלפון: 09-7907817

רחוב שברץ 19 ,רעננה


קרן נכי צה"ל/ בית הלוחם

הקרן מיועדת לנכי צה"ל החברים בארגון נכי צה"ל, אך אינם מקבלים מימון ממשרד הבטחון.

פרטי התקשורת

טלפון: 03-6461603

רחוב שמואל ברקאי 49 ,תל אביב


קרן אמא

קרן המשקיעה בתחום החינוך במטרה לצמצם את הפערים החברתיים והכלכליים במדינת ישראל. בין היתר הקרן משקיעה בתוכניות חינוך, מלגות לסטודנטים ועוד.

דואר אלקטרוני:miri@ophirkatz.co.il
טלפון:  5601*
פקס: 7412205 (03)

מייל: moked-amutot@justice.gov.il

 


קרן מלגות ע"A אלכס גור אריה ז"ל

התאחדות הסטודנטים בישראל מפעילה את המלגות באמצעות הקרן ע"ש אלכס גור אריה ז"ל. * תנאים לזכאות למגלה: – ביצוע שעות פעילות בחברה.

פרטי התקשורת

טלפון: 03-7777355

מנורת המאור 8 ,תל אביב


"עלה"- העמותה לקידום הסטודנטים העוורים בישראל

הקרן עוזרת לסטודנטים עיוורים, המוכרים על ידי משרד הרווחה כעיוורים. כמו כן, קבלת המלגה מותנית בממוצע ציונים שנתי של 80.

פרטי התקשורת

טלפון: 02-5882155

הר הצופים ת.ד 24051 ,ירושלים


מלגות לתושבי פרדף כץ

המלגות לתושבי פרדס כץ מיועדות לתושבי העיר, המתגוררים בה לפחות שנתיים. כמו כן, המלגה מיועדת ללומדים להכשרה מקצועית.

פרטי התקשורת

טלפון: 03-6198444

הירדן 35 ,בני ברק


מלגות לתושבי שיקום שכונות בת ים

המלגה מוענקת כסיוע לצורך לימודים לא אקדמאים כהנדסים, טכנאים, קורסים מקצועיים ומכינות קדם אקדמיות. הקרן מיועדת לתושבי שכונות שיקום בת ים.

פרטי התקשורת

טלפון: 03-5090882

השומר 1 ,בת ים

 


התחדות ויוצאי  טורקיה בישראל

המילגה תינתן ליוצאי טורקיה אשר יכולים להביא אישורים על כך. כמו כן, המלגה תנתן על בסיס מצב סוציו-אקונומי.

פרטי התקשורת

טלפון: 03-6582936

רוטשילד 24 ,בת ים ת.ד 3362


קרן עיריית רמת גן לחינוך ותרבות

המילגה תינתן לתושבי רמת גן בלבד, על פי תנאים סוציו-אקונומיים.

פרטי התקשורת

טלפון: 03-6753726

ביאליק 35 ,רמת גן


קרן ע"ש שושנה ופנחס ספיר- לתושבי כ"ס

המלגה תינתן לתושבי כפר סבא, הרשומים בתעודת הזהות כתושבים, מי שהינו עד גיל 30. כמו כן, המלגה תינתן על בסיס סוציו אקנומי.

פרטי התקשורת

טלפון: 09-7649106

ויצמן 135 ,כפר סבא ת.ד 25

 


קרן המלגות לערבים ויהודים ע"ש ויסאם חמיס

קרן המלגות לערבים ויהודים על שם ויסאם חמיס הינה העמותה הישראלית היחידה אשר מחלקת מלגות ליהודים וערבים גם יחד, מתוך מחויבותה של הקרן לתמוך בחינוך ומצוינות אקדמית בישראל, לצד קידום ערכים של שוויון ודו-קיום. הקרן מעניקה מלגות על פי חתך סוציו-אקונומי תוך תמיכה במגוון רחב והטרוגניות של תחומי לימוד. זאת, מתוך אמונה של משפחת חמיס, אשר עומדת מאחורי הקרן, וחותרת לקדם חינוך שוויוני בין יהודים לערבים כאמצעי מרכזי לביסוס דו-קיום אמיתי. גאוותם הגדולה היא הקרן, אשר משמשת מודל לשוויון הזדמנויות.

פרטי התקשורת

טלפון: 04-678-6721


קרן מלגות מיסודו של ארגון הקבלנים והבונים לתושבי ראשון לציון

הקיטריונים לקבלת המלגה: תושב ראשון לציון, הלומד לימודי תעודה או לימודיים אקדמאי. כמו כן המילגה תינתן על פי נתונים סוציו-אקונומי. להורדת טופס בקשה והנחיות ניתן לפנות לכתובתבתנו באתר האינטרנט של ארגון הקבלנים והבונים ראשון לציון.

פרטי התקשורת

טלפון: 03-9668243

 


קרן יו"ר הכנסת למלגות סטודנטים

המלגה מיועדת לסטודנטים נזקקים, המלגות יינתנו לסטודנטים הלומדים במכללות ובמוסדות המקיימים קורסים לקבלת תואר / תעודה וללימודים שהוכרו כמוסדות להשכלה גבוהה. כמו כן, המלגה מיועדת לסטודנטים עד גיל 35, בעלי מגבלויות.

פרטי התקשורת

טלפון: 02-6496432

משכן הכנסת, הקריה ,ירושלים


מלגות שיקום שכונות עג'מי

הקרטריונים לקבלת המלגה: תושבי עג'מי הלומדים, מעל 20 שעות שבועיות, תחום אשר יכול לתרום לקהילה, על הסטודנט להביא אישורי הכנסה. כמו כן על הסטודנטים לתרום כשעתיים בשבוע לקהילה.

פרטי התקשורת

טלפון: 03-5080898

קדם 10 יפו


הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו

יש לוודא שהעיר בה מגיש הבקשה, תשתתף בנתינת המלגה. כמו כן, המלגה תינתן על בסיס סוציו-אקונומי.

פרטי התקשורת

טלפון: 02-6257377 יפו 42 ,ירושלים.


מלגת עמותת חינוך לפסגות

העמותה מטפחת ילדים ובני נוער בעלי פוטנציאל למצוינות המגיעים מרקע סוציו-אקונומי נמוך. בעזרת תכנית חינוכית ייחודית העמותה מסייעת לילדים מכיתה ג'-יב' להתקדם בלימודים, לרכוש השכלה כללית ולהתפתח כאזרחים תורמים בחברה. המלגה ניתנת בתמורה להתנדבות בהדרכה בת 4-5 שעות, פעם בשבוע, בימים א', ב', ד', ה' בשעות הצהריים בתחומים כגון חשבון, אנגלית, כישורי שפה וחוגי העשרה מגוונים. מרכזי הפעילות: דרום תל-אביב, יפו, נס ציונה, רמלה, לוד, טירה, הרצליה, נתניה, גבעת אולגה, ירושלים, כרמיאל, חצור הגלילית, עכו, קצרין, שדרות, ערד ובאר-שבע. להגשת מועמדות יש לשלוח קו"ח לדוא"ל: office@college4all.org ניתן לקבל פרטים נוספים בטלפון: 050-6472954

פרטי התקשורת

טלפון: 03-6802540

רח' רבנו ירוחם 14, ת.ד. 8401 ,יפו


פר"ס- פרוייקט סיוע

המלגה תינתן עבור חונכות אישית לעולים וותיקים וחדשים יוצאי דרום אפריקה. ישנם מספר מסלולי חונכות: – חונכות לילדים – חונכות לנוער – חונכות למבוגרים וקשישים. על הסטודנט להתנדב 94 שעות חונכות כדי לקבל מלגה על סך 4,500 ₪ (ישנה אפשרות למלגה מוגדלת). * המלגה פתוחה לכלל הסטודנטים, כולל תואר שני. * עדיפות לסטודנטית יוצאי דרום אפריקה / דוברי אנגלית

פרטי התקשורת

טלפון: 09-7907819

רחוב שברץ 19/1 ,רעננה


IMPACT- מלגות

תוכנית IMPACT! של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב מעניקה השנה כ- 3,400 מלגות לימודים לחיילים משוחררים מהמערך הלוחם של צה"ל. אם הינך עומד בקריטריונים הבאים: – לוחם או תומך לחימה, עד דרגת סרן (כולל), עד שלוש שנים בקבע. – שרות צבאי מלא ותקין. – ממשפחה מעוטת יכולת כלכלית. – תחילת הלימודים תוך ארבע שנים משנת השחרור מצה"ל. – לימודים לתואר ישראלי ראשון, בהיקף מלא, במוסד המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה או לימודי תעודה (של שנה לפחות) במוסד לימודים המוכר על ידי משרד החינוך/העבודה. – תחילת שנת הלימודים הראשונה בחודש אוקטובר הקרוב (או שנה שנייה בתואר של 4 שנים לפחות). ידידי צה"ל רוצים להעניק לך מלגה, בגובה $4,000 לכל שנת לימוד, שתלווה אותך לאורך כל התואר. * מועמד הלומד באוניברסיטה הפתוחה יוכל להגיש מועמדות רק לקראת שנת הלימודים השנייה ולאחר שעבר בהצלחה לפחות 5 קורסים בשנת בלימודים הראשונה. * המלגה אינה מיועדת ללימודי המכינה /השלמת בגרויות/לימודים בהיקף חלקי או לבעלי תואר לימודים קיים. מידע באשר לקריטריונים לקבלת המלגה ניתן לקבל באתר !IMPACT www.fidf.org/impact – ההרשמה באתר מחודש מרץ עד יוני בלבד.

טלפון: 036968855


מלגת מאבק באנטישמיות באינטרנט

התוכנית למאבק באנטישמיות באינטרנט הינה יוזמה יחודית של התאחדות הסטודנטים בישראל, הנועדה לנטר ולהיאבק בגילויי אנטישמיות ודה-לגיטימציה ברשת האינטרנט. במסגרת התוכנית ידרשו הסטודנטים המשתתפים לפעול הן באופן עצמאי והן בשיתוף פעולה קבוצתי ועם ארגונים נוספים מרחבי הארץ והעולם. עיקר פעילות התוכנית במרחב המקוון – רשתות חברתיות (פייסבוק, טוויטר, יוטיוב ועוד), בלוגים, אתרי חדשות, אתרי שיתוף מידע (ויקיפדיה) ועוד. התאחדות הסטודנטים בישראל רואה חשיבות רבה בנטילת אחריות על עתיד העם היהודי ומדינת ישראל והאחריות לעיצוב תדמיתנו מוטלת גם על כתפי הסטודנטים הישראלים. לתוכנית יכולים להירשם סטודנטים מכל תחומי הלימוד והעניין, בעלי חשיבה יצירתית ועניין והבנה במדיה חדשה ורשתות חברתיות ויכולת לעבוד באופן עצמאי ועם ראש גדול. המלגה הינה בגובה של 6,000 ש"ח וניתנת בתמורה ל-196 שעות פעילות שיעשו בביתו של הסטודנט.

isca@idc.ac.il


מלגות תמיכה לסטודנטים בני העדה הגאורגית

איגוד הקהילות ליהדות גאורגיה מעניק מלגות תמיכה לסטודנטים בני העדה הגאורגית.

פרטי התקשורת

טלפון: 08-8511901

צרו קשר
קבוצת מכללות פאר | סניף חולון: הכישור 30, חולון | סניף ראשון לציון: עין הקורא 10, ראשון לציון
צור קשר
טלפון: 03-9677838
מכללת פאר
r:
בקשתך בביצוע....