מכללת פאר
סניף ראשון לציון
כתובת: עין הקורא 10, ראשון לציון
טלפון: 03-9677838
סניף חולון
כתובת: רחוב הכישור 30 חולון
טלפון: 03-5036655
מכללת פאר
סניף ראשון לציון
כתובת: עין הקורא 10, ראשון לציון
טלפון: 03-9677838
סניף חולון
כתובת: רחוב הכישור 30 חולון
טלפון: 03-5036655
מאמרים » חשיבות אבחון דידקטי להצלחה בלימודים

חשיבות אבחון דידקטי להצלחה בלימודים

הורים החושדים כי ילדיהם סובלים מבעיות של קשב וריכוז עומדים בפני החלטה חשובה - האם לשלוח את ילדיהם לאבחון דידקטי על מנת לאתר בעיות של קשב וריכוז. אבחון דידקטי המבוצע בצורה טובה יכול לתרום לילדים על ידי זיהוי הבעיות ומציאת פתרונות - דבר שיסייע לילדים בהמשך.

כהורים, אנו נתקלים לא פעם בקשיים של ילדנו. קשיים אצל ילדים עשויים לעורר דאגה רבה בנוגע להמשך- כיצד הילדים יתפקדו במסגרות שונות? לפיכך, אבחון דידקטי הבא לבחון קשיים שונים אצל הילדים יסייע לקבל תמונת מצב כוללת. הורים צריכים להפעיל שיקולים נכונים ולחפש אנשי מקצוע טובים ולא לבחור באנשי מקצוע היכולים לגרום נזק לטווח הארוך. איך ההורים ידעו שההחלטה שקיבלו היא נכונה? אבחון דידקטי צריך לכלול בתוכו חלק פסיכולוגי, כי ישנם ליקויי למידה הנגרמים מקשיים רגשיים.

המאבחן יצטרך לשים את הדגש על הפן הפסיכולוגי על מנת לשלול מקרים הקורים כתוצאה מבעיות רגשיות.

אז מה חשוב לשים לב באבחון דידקטי? 

לפזר את אי הוודאות
במידה והילדים חווים קשיים בלימודים המשפיעים על חייהם, ההמלצה היא לבצע אבחון דידקטי כדאי לדעת מהיכן נובעים הקשיים. לאחר האבחון תוכלו לדעת מהם מקורם של הקשיים ולהסביר לילדים כי הקשיים אינם נובעים באישיותם אלא מקורה בנוירולוגיה, אך ישנם דרכים להקל על המצוקה. אבחון דידקטי מטרתו לבדוק את לקויות הלמידה ולשלול בעיות נוספות. 

איך לבחור מאבחן?
אם החלטתם לשלוח את ילדכם לאבחון דידקטי, אז השלב הבא הוא בחירת מאבחן. במידה והנכם מחפשים מאבחן עבור ילדכם, כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע מהתחום ולברר פרטים על הרקע ההשכלתי של המאבחן. המאבחן צריך להיות בעל רקע אקדמי עם השכלה בתחום לקויות למידה וכן רקע בהפעלת מבחנים וכלים להערכת לקויות למידה .

השפעה על העתיד
כל הורה רוצה לראות את ילדו משתלב בעבודה ובלימודים. ילדים החווים קשיים בלימודים נתקלים לא פעם במחסומים. מטרתו של אבחון דידקטי היא לשלול בעיות שכליות או נפשיות ולהצביע על מקור הקושי בלימודים. מהרגע בו אובחנו בעיות, לילדים קל יותר להתמודד עם קשיים, הן בשל הידיעה כי הם סובלים מבעיות שונות, הן בשל היכולת לקבל כלים מתאימים לפתרון הבעיות.

המערכת החינוכית מעניקה הקלות לתלמידים הסובלים מקשיים בלימודים על מנת לעודד אותם להתפתח ולהמשיך ללמוד. היום קשה מאד להשתלב במקומות עבודה ללא תואר ראשון ואפילו תואר שני, ולכן ילדים הסובלים מקשיים בלימודים זקוקים לאבחון דידקטי כדי לקבל כלים מתאימים להשתלבות במערכת לימודים בעתיד, כזאת שתאפשר להם לרכוש השכלה ולהשתלב במקומות עבודה רבים.

צרו קשר
קבוצת מכללות פאר | סניף חולון: הכישור 30, חולון | סניף ראשון לציון: עין הקורא 10, ראשון לציון
צור קשר
טלפון: 03-9677838
מכללת פאר
r:
בקשתך בביצוע....